اینورتر آیمستر

اینورتر آیمستر

گروه صنعتی فراز کنترل نماینده رسمی و انحصاری اینورترهای آیمستر می باشد. اینورتر آیمستر محصولی فوق العاده و با کیفیت عالی از کشور کره جنوبی می باشد. اینورتر آیمستر توسط کمپانی ADT کره جنوبی واقع در شهر سئول تولید می شود.

کمپانی ADT کره جنوبی از سال 1999 راه اندازی شد و تاکنون در زمینه تولید اینورترهای صنعتی برای صنایع خاص همچون تردمیل، درب آسانسور، بویلرهای صنعتی، کمپرسور هوا، نیروگاه های خورشیدی و همچنین تولید مبدل های انرژی و سروو درایوهای نظامی فعالیت ویژه ای داشته است.

در سال 2004 میلادی گواهی کیفیت یا ISO9001 میگیره و در سال 2010 با شرکت هیوندا در زمینه تولید اینورتر های LOW VOLTAGE قرار داد OEM میبنده و در سال 2015 با شرکت LG الکترونیک قرار داد می بندد. در کل کمپانی ADT کره جنوبی شرکای تجاری زیادی داره و در زمینه OEM یا ODM محصولات با یکدیگر همکاری دارند.

شرکت فوجی نیز از جمله شرکت هایی هست که کمپانی ADT در زمینه های تولید باهاش همکاری می کند. شرکت ADT در سال 2008 برنده جایزه 5 میلیون دلاری و در سال 2010 برنده جایزه 10 میلیون دلاری به ازای صادرات موفق به کشورهای مختلف می شود. جهت بررسی عملکرد این کمپانی میتوانید به آدرس سایت اصلی این شرکت مراجعه کنید.

اینورترهای آیمستر در چهار سری یا چهار مدل مختلف تولید و به بازار جهانی عرضه می شوند:

اینورتر های imaster ADT سری U1
اینورترهای imaster U1 دارای مدل های تکفاز و سه فاز میباشند. مدل تکفاز با ولتاژ کاری 200 تا 230 ولت و توان 0.4KW تا 2.2KW و مدل سه فاز با ولتاژ کاری 380 تا 480 ولت و توان 0.4KW تا 4KW میباشند...
مطالعه بیشتر
اینورتر های imaster ADT سری A1
اینورتر هایimaster ADT کره جنوبی سری A1 دارای دو مدل سه فاز می باشند. سه فاز با ولتاژ 200تا 230 ولت و توان KW 5.5 تا 90KW و سه فاز با ولتاژ 380 تا 480 ولت و توان...
مطالعه بیشتر
اینورتر های imaster ADT سری E1
اینورتر های imaster ADT سری E1 به لحاظ ولتاژ کاری به سه دسته تقسیم میشوند. دسته اول اینورتر های تکفاز با ولتاژ 200 تا 230 ولت و توان 0.4KW تا 2.2KW ، دسته دوم اینورتر های سه فاز با ولتاژ 200 تا 230 ولت و....
مطالعه بیشتر
اینورتر های imaster ADT سری C1
درایو های کنترل دور imaster C1 در دو مدل طراحی و ساخته میشوند. مدل اول سه فاز 200 تا 230 ولت و توان 0.4KW تا 22KW و مدل دوم سه فاز 380 تا 480 ولت و توان 0.4KW تا 22KW که درحال....
مطالعه بیشتر
Previous
Next

اینورتر آیمستر U1 :

اینورتر آیمستر

این اینورتر دارای دو مدل تکفاز و سه فاز می باشد. اینورتر آیمستر U1 در مدل تکفاز از توان 0.4 کیلووات تا توان 2.2 کیلووات و در مدل سه فاز از توان 0.4 کیلووات تا 4 کیلووات تولید می شود. اینورتر آیمستر U1 در واقع مدل میکرو یا اقتصادی می باشد که تمام امتیازات لازم جهت کنترل و راه اندازی یک پروسه صنعتی متعارف و استاندارد را به ما می دهد.

از جمله ویژگی های اینورتر آیمستر U1 میتوان به داشتن ولوم روی کیپد، اتصال کیپد دوم یا اکسترنال، حفاظت های لازم موتور، حفاظت خود اینورتر در برابر نوسانات برق و دما، PID کنترلر داخلی، مد کنترلی V/F و sensorless vector control، محدوده فرکانس کاری از 0.1 هرتز تا 400 هرتز، جریان خروجی بالا، دسترسی به 16 سرعت پله ای از طریق ترمینال های مولتی فانکشن، محدوده ولتاژ ورودی بالا، کم حجم بودن جهت بحث نصب و مونتاژ در تابلو، داشتن تایمر کارکرد جهت توقف و …. اشاره کرد.

اینورتر آیمستر U1 دارای ترمینال ورودی آنالوگ جریانی و ولتاژی جهت کنترل پروسه های آنالوگ می باشد. اینورتر آیمستر U1 دارای 3 ورودی دیجیتال قابل برنامه ریزی می باشد. اینورتر آیمستر سری U1 دارای دو خروجی رله ای و ترانزیستوری می باشد. اینورتر iMaster U1 دارای دیپ سوئیچ جهت تغییر حالت sink و source می باشد (قابلیت انتخاب سیگنال ورودی به صورت PNP/NPN).

اینورتر imaster U1 مجهز به واحد ترمز داخلی در تمامی توان ها میباشد و قابلیت اتصال مقاومت ترمز نیز وجود دارد. اینورتر آیمستر U1 قابلیت افزایش گشتاور تا 150% در فرکانس های پایین را دارد. محدوده تغییرات ولتاژ ورودی در اینورترهای آیمستر U1 از 15%- تا 10%+ می باشد.

امکان تقویت گشتاور راه اندازی به صورت دستی و اتوماتیک در اینورترهای آیمستر U1 وجود دارد. در اینورترهای آیمستر U1 قابلیت اندازه گیری پارامترها و مولفه های موتور به صورت اتوماتیک وجود دارد (auto tuning). پورت ارتباطی اینورتر آیمستر U1 جهت برقراری ارتباط در شبکه RS485 می باشد.

در اینورتر آیمستر U1 قابلیت انتخاب موتور دوم و تنظیم پارامترهای مربوطه وجود دارد. محدوده فرکانس کریر یا حامل در اینورتر آیمستر U1 از 1 کیلوهرتز تا 15 کیلوهرتز می باشد. عمر مفید و واقعی اینورتر آیمستر U1 در صورت نصب و راه اندازی صحیح، بالای 40.000 ساعت می باشد. اینورتر آیمستر U1 دارای فن و هیت سینک خنک کننده جهت دفع حرارت المان ها می باشد.

اینورتر آیمستر C1 :

اینورتر آیمستراینورتر آیمستر C1 در دو کلاس ولتاژی 3 فاز 220 ولت و 3 فاز 400 ولت تولید می شود. سه فاز 220 ولت از رنج توانی 400 وات تا 15 کیلووات و سه فاز 400 ولت از رنج توانی 400 وات تا 22 کیلووات می باشد که مدل سه فاز 220 ولت مناسب شبکه برق ایران نمی باشد و وارد نمی کنیم و به دلیل واردات مدل آیمستر U1 تا توان 4 کیلووات در حال حاضر مدل 400 ولت آیمستر C1 را از 5.5 کیلووات تا 22 کیلووات موجود می کنیم.

اینورتر آیمستر C1 در واقع مدل کامپکت یا فشرده با ابعاد جمع و جور و کوچک می باشد و فضای کمی را اشغال می کند که این مزیت مهمی در بحث نصب و مونتاژ می باشد و میتوان اینورتر های آیمستر C1 را پهلو به پهلو نصب کرد.اینورتر آیمستر C1 دارای کیپد جدا شونده می باشد که بر روی کیپد ولوم جهت تغییر فرکانس یا تغییر سرعت موتور وجود دارد.

از جمله ویژگی های اینورتر آیمستر C1 میتوان به ابعاد کوچک، کیپد جدا شونده، حفاظت های کامل موتور، حفاظت خود اینورتر در برابر نوسانات برق و دما و …، داشتن تابع PID کنترلر داخلی، مدکنترلی V/F و وکتور کنترل، محدوده فرکانس تغذیه 50 الی 60 هرتز و محدوده فرکانس خروجی از 0.1 هرتز تا 400 هرتز، جریان خروجی بالا، دسترسی به 16 سرعت پله ای از طریق ترمینال های مولتی فانکشن، محدوده ولتاژ ورودی بالا، مجهز به واحد ترمز داخلی در تمامی توان ها می باشد.

اینورتر آیمستر C1 قابلیت تزریق گشتاور بالا در فرکانس های پایین را دارد. محدوده فرکانس کریر یا حامل در اینورتر آیمستر C1 از 1 کیلوهرتز تا 15 کیلوهرتز می باشد. شبکه ارتباطی RS485 یا مدباس RTU را به صورت داخلی ساپورت می کند و اما قابلیت دسترسی به شبکه های ارتباطی پروفیباس , پروفینت , دیوایس نت و اترنت به صورت آپشن وجود دارد.

اینورتر آیمستر C1 دارای فانکشن AVR ،KEB و الگوریتم بهینه سازی تلفات موتور می باشد و همچنین قابلیت Search speed و اتوتیونینگ (پارامتر برداری خودکار موتور) در این اینورتر وجود دارد.

IM.PER .11

اینورتر آیمستر C1 دارای 6 عدد ترمینال ورودی دیجیتال مولتی فانکشن از شماره 1 تا 6 می باشد که ترمینال 1 و 2 به صورت پیش فرض روی برای حالت چپ گرد و راست گرد انتخاب شده اند.

همچنین اینورتر آیمستر C1 دارای یک ورودی آنالوگ جریانی و یک ورودی آنالوگ ولتاژی بوده که ترمینال های H،O،L جهت اتصال ولوم یا پتانسیومتر اکسترنال و تغییر ولتاژ 0 تا 10 ولت هست که دو سر پتانسیومتر به ترمینال های H و L و سر وسط پتانسیومتر به ترمینال O متصل میشود و ترمینال Oi به عنوان ورودی 4 تا 20 میلی آمپر میباشد .‌

ترمینال های AM و FM خروجی های آنالوگی جهت اتصال به نمایشگر برای نمایش مولفه هایی همچون ولتاژ خروجی، جریان خروجی، توان خروجی، گشتاور خروجی و یا جهت استفاده به عنوان سیگنال آنالوگ خروجی 0 تا 10 ولت یا 4 تا 20 میلی آمپر می باشند.

همچنین درایو آیمستر C1 دارای خروجی رله ای و ترانزیستوری میباشد که ترمینال های 30A ،30B ،30C مربوط به خروجی رله ای بوده با قابلیت تعریف عملکرد آنها با ماکزیمم جریان عبوری 3 آمپری و ترمینال های CM2 ،11 ،12 مربوط به خروجی ترانزیستوری بوده که نقش و عملکردشون قابل انتخاب میباشند همچنین میتونیم به صورت OPEN و CLOSE نیز تعریف کنیم . ولتاژ خروجی های ترانزیستوری 24 ولت با حد اکثر جریان 50 میلی آمپر میباشد .

در اینورتر آیمستر C1 به دو روش میتوان شبکه RS485 را برقرار کرد یا از طریق پورت ارتباطی RJ45 و یا از طریق ترمینال RXP و RXN که داخل اینورتر آیمستر C1 سه عدد دیپ سوئیچ جهت انتخاب منبع متصل به ورودی های دیجیتال به صورت سینک و سورس و انتخاب سیگنال NPN و PNP اینترنال و اکسترنال و انتخاب سیگنال آنالوگ ورودی جریانی و ولتاژی وجود دارد.

اینورتر آیمستر

اینورتر آیمستر C1 قابلیت کارکرد در دمای 10- تا 50+ را دارد. اینورتر آیمستر C1 علاوه بر قدرت و گشتاور بالا به عنوان مدل اقتصادی محسوب میشود و دارای قیمت رقابتی میباشد و بنابراین برای اکثر پروژه های صنعتی سبک ، نیمه سنگین و سنگین کار میتوان از این اینورتر استفاده کرد همچون اکسترودر، میکسر ، بالابر، صنعت نساجی، کانوایر، اگزاست فن، پمپ، کمپرسور و دیگر موارد.

دارای 18 ماه گارانتی و 15 سال خدمات پس از فروش میباشد و جهت نصب و راه اندازی آسان علاوه بر دفترچه راهنمای انگلیسی، دفترچه راهنمای فارسی هم تنظیم شده است. جهت دریافت دفترچه راهنمای اینورتر آیمستر C1 به بخش بیشتر بخوانید در پایین صفحه مراجعه کنید.

از دو طریق شبکه RS485 یا MODBUS RTU و یا از طریق ترمینال های RXN و RXP و یا از طریق پورت ارتباطی RJ45 میتوان در اینورتر آیمستر A1 برقرار کرد.

اینورتر آیمستر A1 :

اینورتر آیمستر

اینورتر آیمستر A1 در دو کلاس ولتاژی سه فاز 220 ولت از 5.5 تا 75 کیلووات و سه فاز 400 ولت از 5.5 تا 132 کیلووات تولید میشود . در ایران شبکه برق سه فاز 220 ولت نداریم به همین دلیل مدل سه فاز 220 ولت وارد نمیشود و تنها مدل سه فاز 400 ولت از توان 5.5 تا 132 کیلووات موجود میشود . کمپانی ADT کره جنوبی به طور سفارشی میتواند توان های 160 تا 350 کیلووات آیمستر A1 را تولید کند .

اینورتر آیمستر A1 دارای سه کنترلی V/F و SVC (سنسورلس وکتور کنترل) و ST (ترک کنترل) میباشد . محدوده فرکانس خروجی در اینورتر آیمستر A1 از 0.5 تا 400 هرتز و محدوده فرکانس کریر از 1 تا 10 کیلوهرتز میباشد . محدوده ولتاژ ورودی اینورتر آیمستر A1 از 15%- تا 10%+ ولتاژ نامی میباشد . اینورتر آیمستر A1 فوق سنگین کار و پر قدرت میباشد و برای تمامی کاربردهایی که نیاز به گشتاور بالا دارند قابل استفاده میباشد .

اینورتر آیمستر A1 از نظر توان دو پله ای میباشد یعنی دو مد HEAVY DUTY و NORMAL DUTY دارد . اینورتر آیمستر A1 در همه توان ها دارای فیلتر EMC داخلی بوده و از توان 30 کیلووات به بالا دارای راکتور DC یا چوک DC داخلی میباشد در ضمن تا توان 22 کیلووات دارای واحد ترمز داخلی میباشد .

کیپد اینورتر آیمستر A1 جداشونده میباشد و توسط کابل RJ45 میتوان به فاصله ای دورتر انتقال داد . شبکه رایج در اینورتر آیمستر A1 مدباس RTU یا RS485 میباشد و شبکه آپشن که میتواند به صورت ماژولار داشته باشد :

  • Profibus_DP
  • Device_NET
  • MODBUS_TCP

همچنین میتوانیم در اینورتر آیمستر A1 تعداد ورودی خروجی های دیجیتال و آنالوگ را از طریق I/O برد افزایش دهیم و قابلیت اضافه کردن کارت انکودر به اینورتر آیمستر A1 وجود دارد . محدوده فرکانس حامل یا کریر در اینورتر آیمستر A1 از 1 تا 15 کیلوهرتز می باشد . قابلیت انتخاب سیگنال ورودی دیجیتال در اینورتر آیمستر A1 به صورت PNP و NPN همچنین به صورت منبع داخلی و اکسترنال وجود دارد .

شبکه ارتباطی اینورتر آیمستر A1 به صورت داخلی RS485 یا MODBUS RTU می باشد و به صورت option میتوان توسط ماژول های مربوطه به شبکه های Profibus_DP ، DeviceNET، MODBUSTCP ، PROFINET IO، ETHERNET IP دسترسی پیدا کرد . همچنین اینورتر آیمستر A1 قابلیت کارکرد به صورت حلقه بسته یا Close را دارد که باید از کارت ENCODER استفاده کرد .

اینورتر آیمستر A1 تا توان 22 کیلووات دارای واحد ترمز داخلی یا چاپر میباشد در تمامی توان ها دارای فیلتر EMC داخلی بوده و از توان 30 کیلووات به بالا مجهز به راکتور DC داخلی می باشد. قابلیت اتوتیونینگ یا برداشتن پارامترهای موتور به صورت خودکار در اینورتر آیمستر A1 در حالت ایستا همچنین قابلیت تعریف و راه اندازی موتور دوم وجود دارد.

اینورتر آیمستر A1 دارای فانکشن PID کنترلر داخلی بوده که جهت کنترل پروسه های آنالوگ میتوان از مبحث PID کنترلر داخلی استفاده کرد به عنوان مثال کنترل فشار آب در بوستر پمپ توسط سنسور ترنسمیتر فشار و ورودی آنالوگ 20~4 میلی آمپر اینورتر و تنظیمات مربوط به PID کنترل امکان پذیر میباشد .

اینورتر آیمستر A1 دارای 8 ورودی دیجیتال قابل برنامه ریزی می باشد که ورودی 1 و 2 به صورت پیش فرض برای چپ گرد راست گرد تعریف شده اند و ورودی های 3 تا 8 قابل برنامه ریزی می باشند . همچنین دو ورودی آنالوگ 10~0 ولت و 20~4 میلی آمپر که با ترمینال های HOL و OI مشخص شده اند در اینورتر آیمستر A1 وجود دارند که میتوان سرعت را از طریق این دو ورودی توسط سنسور , پتانسیومتر , کارت آنالوگ و … کنترل کرد .

دو خروجی آنالوگ در اینورتر آیمستر A1 وجود دارد جهت نمایش مولفه هایی شبیه ولتاژ خروجی ، جریان خروجی ، توان خروجی و گشتاور خروجی همچنین جهت اتصال به ورودی آنالوگ دیگر دستگاه ها جهت هماهنگ سازی یا فیدبک گیری مولفه ها که با ترمینال های AMI و FM و L مشخص شده است که ترمینال FM ولتاژ خروجی 10~0 ولت و AMI جریان خروجی 20~0 میلی آمپر را تولید میکنند .

WhatsApp Imag.mmmmmmmmmmmm

در اینورتر آیمستر A1 سه خروجی رله ای وجود دارد . خروجی رله ای AL0 ،AL1 ،AL3 مربوط به فالت خروجی میباشند که قابل برنامه ریزی بوده همچنین خروجی های رله ای RN0 ،RN1 و RN2 ،RN3 نیز مولتی فانکشن میباشند . سه ترمینال SA ، SB , SC مربوط به قطع سخت افزاری اینورتر میباشند که مشترک آنها CM بوده و توسط سوئیچ قطع و وصل میتوان اینورتر را در حالت قطع و وصل سخت افزاری قرار داد ‌.

روی برد کنترل یا MAIN BOARD اینورتر آیمستر A1 سه عدد دیپ سوئیچ وجود دارد با نام های SW1 , SW2 ,SW3 که دیپ سوئیچ SW1 جهت اتصال مقاومت شبکه RS485 و حذف نویز استفاده میشود . دیپ سوئیچ SW2 و SW3 جهت تغییر سیگنال ورودی دیجیتال به صورت PNP و NPN یا انتخاب منبع داخلی و خارجی استفاده میشود .

فانکشن های حفاظتی اینورتر آیمستر A1

حفاظت در برابر اضافه جریان و اتصال کوتاه در خروجی:

اتصال کوتاه در خروجی اینورتر آیمستر A1 و جریان کشی بیش از حد از خروجی اینورتر آیمسترمی تواند یکی از عوامل مهم در خرابی اینورتر آیمستر و آسیب دیدن IGBT اینورتر آیمستر باشد. پس لازم است قبل از آن که جریان کشی باعث آسیب دیدن درایو شود. اینورتر آیمستر حفاظت های لازم را انجام دهد و با خطا در فرایند موجب متوقف شدن درایو و پروسه شده و از خسارت های بیشتر جلوگیری کند.

 

حفاظت در برابر اضافه ولتاژ لینک DC و کاهش ولتاژ لینک DC :

افزایش ولتاژ لینک DC در اینورتر آیمستر A1 می تواند موجب صدمه دیدن خازن های لینک DC شود و همچنین کاهش ولتاژ لینک DC در اینورتر آیمستر A1 می تواند موجب جریان کشی بالا و آسیب دیدن قطعات سوئیچینگ اینورتر آیمستر A1 گردد. پس حفاظت در برابر هر دو مورد ضروری و لازم است.

اضافه بار موتور:

اضافه بار در موتور زمانی رخ می دهد که بار اعمال شده به موتور بیش از اندازه باشد و موتور قدرت جابجایی چنین باری را نداشته باشد . در این حالت اختلاف سرعت شفت موتور و میدان دوار مغناطیسی زیاد شده و باعث می شود جریان زیادی از سیم پیچ های استاتور عبور کند و موجب داغ شدن بیش از حد و حتی سوختن موتور گردد. در صورتی که حفاظت های لازم در نظر گرفته نشود سوختن موتور می تواند موجب آسیب دیدن اینورتر آیمستر A1 نیز بشود.

اضافه بار درایو:

مقادیر پیش فرض برای خطای overload در اینورتر در حالت سنگین کار 150 درصد و در حالت سبک کار 120 درصد جریان نامی است که این مقادیر تا 200درصد جریان نامی در اینورتر آیمستر A1 قابل تنظیم است.

خطای Underload :

امکان تنظیم خطای بی باری برای اینورتر آیمستر A1 وجود دارد تا برای سیستم های پمپ آبرسانی از بی آب کار کردن پمپ جلوگیری شود.

خطای EEPROM :

در صورتی که برد کنترل اینورتر آیمستر A1 آسیب ببیند این خطا ظاهر می شود و اینورتر آیمستر A1 نیاز به تعمیر دارد.

خطا در پروتکل ارتباطی :

برای سیستم هایی که از پروتکل ارتباطی RS485 استفاده می کنند این خطا زمانی رخ می دهد که مسیر ارتباطی بین تجهیزات دچار مشکل شده باشد و اطلاعات به درستی رد و بدل نشود. در این حالت اینورتر آیمستر A1 خطای Communication می دهد.

اضافه دمای IGBT :

اینورتر آیمستر A1 دارای هیت سینک قدرتمند و بدنه ای تمام فلزی است که به دفع حرارت قطعات داخلی کمک زیادی می کند اما در صورتی که دمای محیط به حدی بالا رود که از محدوده دمای مجاز اینورتر آیمستر بیشتر شود و خطر سوختگی ناشی از حرارت IGBT را تحدید کند خطای اضافه دمای IGBT ظاهر می شود.

خطای قطع فاز ورودی :

با فعال سازی این خطا و تنظیم زمان تاخیر در بروز خطا در اینورتر آیمستر A1 زمانی که یکی از فازهای ورودی قطع شود، اینورتر آیمستر A1 خطا می دهد. طرز کار این خطا به این صورت است که اینورتر آیمستر A1 ریپل های ولتاژ در قسمت لینک DC را مانیتور می کند و در صورتی که دامنه این ریپل ها از حد مجاز بیشتر شود اینورتر خطا می دهد. با قطع فاز ورودی در اینورتر آیمستر A1 ریپل ولتاژ در قسمت لینک DC بالا می رود و همین امر باعث داغ شدن خازن های DC BUS شده و طول عمر اینورتر آیمستر A1 کاهش می یابد.

خطای زمین:

این خطا در اینورتر آیمستر A1 قابل فعال سازی است و سطح خطا بر حسب درصدی از جریان نامی اینورتر آیمستر A1 تعریف می شود.

خطای فن :

اینورتر آیمستر A1 دارای دو فن خنک کننده قدرتمند در قسمت بالایی خود است که گرمای ایجاد شده در اینورتر آیمستر A1 را به بیرون هدایت می کند. زمانی که فن های خنک کننده اینورتر آیمستر A1 به درستی کار نکنند و دمای قطعات داخلی اینورتر بیش از حد زیاد شود خطای فن ظاهر شده و اینورتر آیمستر A1 را از ادامه فعالیت باز می دارد.

اینورتر آیمستر A1 و فن های خنک کننده دستگاه
اینورتر آیمستر A1 و فن های خنک کننده دستگاه

خطای خارجی :

که از طریق تنظیم پارامترهای درایو آیمستر A1 می توان تعریف کرد.

محیط نصب اینورتر آیمستر A1

برای بارهای گشتاور ثابت (Heavy Duty) دمای مناسب از 10- درجه تا 50+ درجه سانتی گراد می باشد. و برای بارهای گشتاور متغیر دمای مجاز از 10- درجه تا 40+ درجه سانتی گراد می باشد. دقت داشته باشید در صورتی که دمای محیط بیش از 40درجه سانتی گراد بوده و بار اینورتر آیمستر A1 گشتاور متغیر باشد از 80 درصد توان خروجی اینورتر استفاده شود. و فرکانس کریر نیز کمتر از مقدار پیش فرض اینورتر آیمستر A1 تنظیم شود.

ارتفاع محل نصب اینورتر آیمستر A1 باید کمتر از 1000 متر نسبت به سطح دریا باشد تا گردش هوا و خنک سازی اینورتر آیمستر A1 به خوبی انجام شود. همچنین محیط نصب اینورتر آیمستر A1 باید به دور از هر گونه گرد و غبار و گازهای خورنده باشد.

اطلاعاتی که لازم است قبل از استفاده از اینورتر آیمستر A1 بررسی شود:

  • چک کردن محصول:

اینورتر آیمستر A1 را از باکس خارج کرده، و مقادیر نامی حک شده روی پلاک اینورتر را با سفارش خود مطابقت دهید و همچنین ظاهر اینورتر آیمسترA1 را بررسی کنید که در طول مسیر تا مقصد آسیبی ندیده باشد. اگر هر گونه ایراد و آسیبی در اینورتر آیمستر مشاهده کردید با شرکت تماس بگیرید تا بررسی های لازم انجام شود.

آماده سازی و نصب اینورتر آیمستر A1

آماده سازی اینورتر آیمستر A1 برای هر پروژه با توجه با کاربرد آن، ممکن است تفاوت های کوچکی با دیگر پروژه ها داشته باشد. برای همین دقت داشته باشید اینورتر آیمستر A1 را با در نظر گرفتن مکان، جهت و ترتیب در نصب اینورتر، در محل مناسبی نصب کنید تا از کاهش طول عمر و بازده درایو جلوگیری شود.

نکاتی که قبل از نصب اینورتر آیمستر A1 باید رعایت شود:

  • مطمئن شوید که اینورتر آیمستر A1 بر روی یک سطح فلزی نصب شود تا در مقابل گرما مقاوم بوده و از خطر آتش سوزی جلوگیری شود.
  • حتما مطمئن شوید هیچ ماده آتش زایی نظیر مواد خورنده و گازهای قابل اشتعال در مجاورت اینورتر آیمستر A1 وجود نداشته باشد.
  • هیچگاه اینورتر آیمستر A1 را به وسیله کاور جلویی جابجا نکنید.
  • برای جابجایی درایو حتما از قسمت اصلی بدنه استفاده کنید.
  • مطمئن شوید محلی که اینورتر آیمستر A1 روی آن نصب می شود توان تحمل وزن اینورتر را داشته باشد تا از سقوط و آسیب دیدن درایو جلوگیری شود.
  • همچنین دقت داشته باشد که اینورتر آیمسترA1 بر روی یک سطح عمودی نصب شود و قابلیت این را داشته باشد که هیچ لرزشی را به اینورتر منتقل نکند.

دقت داشتید باشید محل نصب اینورتر آیمستر A1 به نحوی انتخاب شود تا درایو در مقابل تابش مستقیم نور خورشید قرار نگیرد و محیط نصب از تهویه مناسبی برخوردار باشد. و از نصب اینورتر آیمستر A1 در محیط های گرم و با رطوبت بالا خودداری شود و فضای کافی در اطراف اینورتر وجود داشته باشد تا تهویه هوا به خوبی انجام شود.

در تصویر زیر به نحوه نصب اینورتر آیمستر A1 دقت کنید ، نصب صحیح اینورتر در تصویر سمت چپ نشان داده شده است و در مقابل آن نحوه نصب غیرصحیح در سمت راست نشان داده شده است. علت اشتباه بودن روش نصب طبق تصویر سمت راست این است که گرمای ایجاد شده در درایو پایینی به وسیله فن های درایو بالایی وارد اینورتر بالایی شده و درایو بالایی توانایی خنک کنندگی خود را از دست می دهد و در طول زمانی نه چندان طولانی قطعات درایو بالایی از شدت حرارت آسیب های جدی می بینند.

اینورتر آیمستر A1

 

نکات حفاظتی برای وایرینگ اینورتر آیمستر A1

1.ترمینال های تغذیه اینورتر آیمستر A1 ( R(L1), S(L2), T(L3) )

اینورتر آیمستر

تغذیه اینورتر آیمستر A1 باید به وسیله کنتاکتور و یا کلید محافظ جان به برق شهر وصل شود تا در زمان بروز هرگونه ایرادی، ارتباط اینورتر آیمستر A1 از برق شهر قطع شود و از گسترش خسارت جلوگیری شود. همچنین دقت داشته باشید که از اینورتر آیمستر A1 زمانی که در تغذیه ورودی بیش از 3 درصد عدم تقارن وجود دارد استفاده نشود. همچنین از قطع و وصل تغذیه ورودی اینورتر آیمستر A1 بیش از 3 بار در دقیقه پرهیز کنید، زیرا باعث می شود مدار شارژ درایو آسیب ببیند.

از دیگر مطالب ما هم دیدن کنید؛
مدیریت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 7 =