برد ژاکارد ماشین واندویل
Jacquard

برد ژاکارد ماشین واندویل چیست ؟

برد های ژاکارد در صنعت فرش بافی در ماشین آلات بافندگی مورد استفاده قرار میگیرند. بر روی این بردهای الکترونیکی سلونوئیدهایی قرارگرفته است که هر کدام از این سلونوئیدها از آی سی اصلی یا CPU که بر روی برد ژاکارد وجود دارد فرمان میگیرند.

تعداد این سلونوئیدها در ماشین آلات بافندگی واندویل (VAN DE WIELE) تیپ جدید 48 عدد میباشد برد ژاکارد ماشین های واندویل از طریق ولتاژی که دو سر سلونوئیدها اعمال میکند باعث عملکرد مغناطیسی آنها شده و سلونوئیدها تیغه های فلزی یا پلاتین ها که نخ هارنیش به آن متصل هست را جذب کرده و پس از قطع ولتاژ سلونوئید ، پلاتین رها میگردد.

بردهای ژاکارد ماشین آلات فرش بافی واندویل بلژیک کاملا ثابت و مجموعه هارنیش ، میل میلک ، وزنه و نخی که از مرکز میل میلک ها عبور کرده است توسط ژاکارد به صورت عمودی بالا پایین میشوند.

کاربرد برد ژاکارد

نقشه فرش بر روی مانیتور لمسی یا کامپیوتر ماشین فرش بافی دانلود شده است که این کامپیوتر متناسب با نوع نخ رنگی به کار گرفته شده در فرش ، به ژاکارد فرمان میدهد و همچنین برد ژاکارد نیز به سلونوئیدها ولتاژی اعمال کرده و فرمان قطع و وصل صادر میکند . هر سلونوئید در هر برد ژاکارد وظیفه کنترل یک نخ رنگی و بکارگیری یا عدم بکارگیری آن نخ در طرح ها و نقشه های مختلف را بر عهده میگیرد هر نخ رنگی در نهایت یک ریشه از فرش خواهد شد که جایگاه این ریشه رنگی به نقشه فرش بستگی دارد.

مثلا وقتی از نخ قرمز در یک گل فرش استفاده میشود سلونوئیدهایی که در همان محدوده حامل نخ های قرمز هستند از طریق برد ژاکارد فرمان میگیرند و از طریق جذب پلاتین ها باعث قرار گرفتن نخ ها در بالاترین نقطه ژاکارد می گردند که همین حرکت باعث میشود که نخ های قرمز در محدوده ی گل قرمز ظاهر گردند یا به اصطلاح بافته شوند.

بردهای الکترونیکی ژاکارد از طریق شبکه CAN فرمان میگیرند و هر گونه خطایی از جمله سوختن سلونوئید ، خطای عمومی ژاکارد ، قطع ارتباط یک قسمت از برد و… را به کامپیوتر اصلی فیدبک میدهند و همین عامل مانع بافتن فرش و باعث خاموش شدن ماشین می شود. عواملی همچون نوسانات برق ، شوک الکتریکی ، کوبش های مکانیکی ، حرارت زیاد در اثر اصطکاک سلونوئیدها و محیط گرم ، طول عمر مفید بردها و …باعث شده است که هر از چند گاهی بردهای الکترونیکی ژاکارد فرمان خطا صادر کنند و عملکرد صحیحی نداشته باشند.

تعمیرات بردهای ژاکارد کاملا تخصصی بوده و نیاز به تجهیزات و تسترهای حرفه ای می باشد.

تعمیرات

گروه صنعتی فراز کنترل در واحد تعمیرات خود مجهز به پیشرفته ترین تسترها برای تعمیرات انواع بردهای ماشین آلات واندویل بلژیک میباشد که این تسترها به صورت کاملا تخصصی توسط این مجموعه طراحی شده که باعث سرعت بخشیدن در انجام تعمیرات همچنین نمایش دقیق عملکرد برد ژاکارد میشود.

توسط تسترهای تخصصی بردهای ژاکارد که در گروه صنعتی فراز کنترل وجود دارد در کمترین زمان ممکن بیشترین بردهای الکترونیکی را میتوان تعمیر کرد که همین موضوع مانع توقف بی اندازه ماشین آلات صنعتی و باعث افزایش راندمان آنها شده است.


برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , ,

جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید : 09129275159
باز چکردن چت
1
به راهنمایی نیاز دارید؟
سلام
چه کمکی از ما ساخته است ؟