اینورتر هایتک

اینورتر هایتک سری F100

شرکت فراز کنترل به عنوان نمایندگی رسمی فروش محصولات هایتک تایوان در ایران فعالیت میکند . پر فروش ترین محصولات هایتک در ایران اینورترهای کنترل دور هستند . اینورترهای هایتک تایوان در چندین مدل مختلف تولید و به بازار جهانی عرضه میشوند اما از بین اینورترهای هایتک تایوان دو مدل آن در حال حاضر وارد و در انبار بزرگ شرکت موجود میشود . اینورتر هایتک مدل F100 و F300 در توان های مختلف موجود میشوند .

اینورتر هایتک سری F100

اینورتر هایتک سری F100 به لحاظ کلاس ولتاژی در سه مدل مختلف تولید میشود:

 1. مدل تکفاز 220 ولت (0.75 کیلووات تا 3.7 کیلووات)
 2. مدل سه فاز 220 ولت (2.2 کیلووات تا 11 کیلووات)
 3. مدل سه فاز 380 ولت (0.75 کیلووات تا 37 کیلووات)

که در حال حاضر اینورتر F100 هایتک در دو مدل تکفاز 220 ولت و سه فاز 380 ولت موجود میشود و در سطح کشور به فروش میرسد . برای کاربردهایی با گشتاور تزریقی متوسط و نرمال یا به اصطلاح سبک کار و نیمه سنگین کار مورد استفاده قرار میگیرد .

کیفیت و کاربرد های اینورتر هایتک

برای کاربردهایی شبیه کانوایر ، ماشین آلات چوب ، پرکن های مواد غذایی ، صنعت سرامیک و کاشی ، صنعت نساجی ، ماشین آلات بسته بندی ، پمپ آب خورشیدی ، پرینترهای صنعتی ، اگزاست فن ،هواساز ، پمپ ، اسپیندل موتورهای فرکانس بالا و تمام کاربردهایی که نیاز به گشتاور متوسط و به اصطلاح نیمه سنگین میباشد میتوان از اینورترهای مدل تکفاز هایتک تایوان سری F100 استفاده کرد .

از نظر کیفیت قطعات و ظاهر و قیمت میتوان گفت با تجزیه و تحلیل هایی که طی دو سال تست و آزمایش در صنعت توسط شرکت ما در ایران انجام شد به این نتیجه رسیدیم که اینورتر هایتک سری F100 از جمله اینورترهای با کیفیت بالا ، ظاهری زیبا ، امکاناتی خوب و قیمتی کاملا رقابتی میباشد .

اینورتر هایتک سری F100

محدوده ولتاژ ورودی اینورتر F100 هایتک :

 • مدل تکفاز 220 ولت (قابلیت کارکرد در ولتاژ 180 تا 260 ولت AC)
 • مدل سه فاز 380 ولت (قابلیت کارکرد در ولتاژ 320 تا 460 ولت AC)

اینورتر هایتک مدل F100 قابلیت کرد تحت فرکانس شبکه 50 و 60 هرتز را دارد و محدوده فرکانس خروجی اینورتر F100 هایتک از صفر تا 1000 هرتز میباشد بنابراین به راحتی میتوان موتورهای فرکانس بالا از جمله اسپیندل موتورها را با اینورتر هایتک F100 راه اندازی کرد . اینورتر هایتک سری F100 با دو مد کنترلی V/F و SVC میتواند موتور را راه اندازی کند .

اینورتر F100 هایتک در فرکانس 1 هرتز قابلیت تزریق 150% گشتاور نامی را دارد و برای موتورهایی که قرار است در فرکانس پایین کار کنند اما گشتاور بسیار خوبی را به موتور تزریق کنند اینورتر هایتک F100 گزینه خیلی خوبی میباشد . اینورتر F100 هایتک ظرفیت تحمل اضافه بار یا اضافه جریان به میزان 150% جریان نامی را به مدت 60 ثانیه و 180% جریان نامی به مدت 2 ثانیه دارد .

یکی از مهمترین مزیت های اینورتر هایتک F100 راه اندازی موتورهای مختلفی از جمله موتورهای آسنکرون ، موتورهای سنکرون و موتورهای تکفاز میباشد که جهت راه اندازی و کنترل سرعت موتورهای تکفاز با حفاظت های کامل و استاندارد میتوان از اینورتر F100 هایتک استفاده کرد .

یکی دیگر از مزایای استفاده از اینورتر F100 هایتک تایوان سازگاری در مواردی میباشد که ولتاژ شبکه به صورت آنی قطع و وصل میشود ، در این حالت اینورتر هایتک F100 بدون هیچ وقفه ای به کار خود ادامه میدهد . در اینورتر هایتک F100 قابلیت جدا شدن کیپد وجود دارد ، همچنین روی کیپد اینورتر ولوم جهت تغییر سرعت وجود دارد .

اینورتر F100 هایتک قابلیت کنترل سرعت پروسه های آنالوگ به وسیله تابع PID کنترل داخلی را دارد . از سه طریق میتوانیم فرمان راه اندازی اینورتر F100 هایتک را صادر کنیم :

 1. کیپد
 2. ترمینال
 3. شبکه

همچنین از روش های مختلفی میتوان فرکانس خروجی اینورتر هایتک سری F100 را تغییر داد :

 1. کیپد
 2. ورودی آنالوگ
 3. ورودی های مولتی اسپید
 4. شبکه

اینورتر هایتک مدل F100 به صورت پیش فرض شبکه ارتباطی RS485 یا Modbus RTU را ساپورت میکند و از طریق ماژول های جانبی یا اکسترنال میتوان به شبکه های ارتباطی زیر دسترسی پیدا کرد :

 1. Profibus
 2. CANbus
 3. Blutooth
 4. GPRS

اینورتر هایتک مدل F100 قابلیت دسترسی به 16 سرعت پله ای از طریق ورودی های دیجیتال را دارد . محدوده فرکانس حامل یا Carrier frequency در اینورتر هایتک سری F100 بین 2 تا 16 کیلوهرتز میباشد . در اینورتر F100 هایتک قابلیت اتوتیونینگ یا پارامتربرداری اتوماتیک موتور وجود دارد .

تابع AVR و تابع ذخیره سازی انرژی در اینورتر هایتک سری F100 وجود دارد . اینورتر هایتک F100 دارای فن خنک کننده قابل تعویض میباشد که به راحتی میتوان مواقعی که فن خنک کننده آلوده یا معیوب شده باز کرد و رفع عیب کرد . بر روی بدنه اینورتر هایتک F100 شیارهایی جهت جذب هوا توسط فن و خنک سازی بهتر تعبیه شده است .

در اینورتر F100 هایتک ترمینال های ورودی دیجیتال و آنالوگ را میتوان توسط کارت های توسعه ، افزایش داد همچنین ترمینال های قدرت به صورت اروپایی طراحی شده است یعنی به راحتی میتوانیم سیم های ورودی و خروجی قدرت را بدون باز کردن درب اینورتر ، باز و بسته کنیم .

اینورتر F100 هایتک دو مدل کیپد را ساپورت میکند کیپد با نمایشگر LED و کیپد با نمایشگر LCD که در حال حاضر اینورترهایی با نمایشگر LED وارد میشود . یکی دیگر از قابلیت های اینورتر F100 هایتک ، اتصال کیپد اکسترنال میباشد . در اینورتر هایتک تایوان مدل F100 میتوانیم از کارت های افزایشی اکسترنال استفاده کنیم کارت هایی همچون :

 • کارت ورودی دیجیتال
 • کارت خروجی دیجیتال
 • کارت ورودی آنالوگ
 • کارت خروجی آنالوگ
 • کارت رله خروجی
 • کارت پالس ورودی
 • کارت پالس خروجی
 • کارت انکودر
 • کارت مدباس
 • کارت پروفیباس
 • کارت CAN_BUS
 • کارت بلوتوث
 • کارت GPRS
 • کارت STO

همچنین اینورتر هایتک مدل F100 قابلیت نصب به کامپیوتر و موبایل جهت پیکربندی پارامترها ، بهینه سازی عملکرد اینورتر و مشاهده خطاهای ظاهر شده را دارد . قابلیت نصب پهلو به پهلو یا چسبیده به هم ، در اینورترهای F100 هایتک وجود دارد که این موضوع باعث کاهش فضای اشغال شده در تابلو و مونتاژ میشود .

اینورتر هایتک مدل F100 قابلیت کنترل کردن سریع جریان خروجی را دارد و سرعت پاسخگویی یا واکنش این اینورتر در برابر بارهای ناگهانی و بی باری و نوسانات ، بسیار سریع بوده و کمتر از 15 میلی ثانیه میباشد و در حالت بی باری 100% گشتاور نامی مورد نیاز موتور را در فرکانس 2 هرتز تزریق میکند . به لحاظ حفاظت های لازم میتوان گفت اینورتر F100 هایتک تمام حفاظت های ضروری را دارد . حفاظت هایی در برابر مواردی از جمله :

 1. اضافه جریان خروجی
 2. اضافه بار
 3. اضافه ولتاژ ورودی
 4. کمبود ولتاژ ورودی
 5. اضافه حرارت
 6. اتصال کوتاه خروجی
 7. اتصال زمین یا نشتی خروجی
 8. قطع فاز خروجی

در کل اینورتر هایتک سری F100 دارای قیمت رقابتی ، کیفیتی عالی ، ظاهری زیبا و مشتری پسند , 18 ماه گارانتی معتبر و 15 سال خدمات پس از فروش معتبر میباشد . جهت دریافت لیست قیمت اینورترهای کنترل دور هایتک با ما در ارتباط باشید ‌. جهت دانلود دفترچه راهنمای اینورترهای هایتک تایوان به قسمت بیشتر بخوانید در پایین صفحه مراجعه کنید.

ایمنی در کار با اینورتر هایتک

از نصب اینورتر هایتک آسیب دیده پیش از آن که از سالم بودن آن مطمئن شوید جدا خودداری کنید تا از خسارت های وسیع تر و یا برق گرفتگی جلوگیری شود. اینورتر هایتک را بر روی یک سطح فلزی و یا هر سطح غیرقابل اشتعال دیگری نصب کنید تا از خطر آتش سوزی جلوگیری شود. در صورتی که قصد دارید بیش از دو اینورتر هایتک را داخل یک تابلو نصب کنید، لطفا به موقعیت نصب اینورترها توجه داشته باشید تا دفع گرمای ایجاد شده توسط اینورترها تضمین شود.

همچنین توجه داشته باشید پیچ و یا تکه سیم در حین نصب داخل اینورتر هایتک نریزد در غیر اینصورت اینورتر هایتک آسیب خواهد دید. برای نصب و راه اندازی اینورتر هایتک از افراد متخصص کمک بگیرید تا خطر برق گرفتگی به حداقل برسد. برای اتصال اینورتر هایتک به برق شهر حتما از بریکر و فیوز محافظ استفاده کنید تا در صورت بروز هر گونه مشکلی از آسیب های گسترده تر جلوگیری شود. قبل از انجام هر گونه سیم کشی (قدرت و فرمان) مطمئن شوید که تغذیه اینورتر هایتک قطع باشد. تا از آسیب های احتمالی جلوگیری شود.

توجه داشته باشید هیچگاه برق سه فاز را به ترمینال های U,V,W اینورتر هایتک وصل نکنید، در غیر اینصورت درایو آسیب جدی می بیند. هیچگاه مقاومت ترمز را مستقیما به ترمینال های مثبت و منفی لینک DC اینورتر هایتک وصل نکنید، زیرا اگر اهم مقاومت ترمز خیلی پایین باشد باعث آمپر کشی زیاد از خازن های DC BUS و در نتیجه آسیب دیدن مدار سافت شارژ و قطعات داخلی اینورتر هایتک می شود.

مطمئن شوید که ولتاژ شبکه با ولتاژ تغذیه مورد نیاز اینورتر هایتک مطابقت داشته باشد. در غیر اینصورت اگر ولتاژ شبکه بالاتر از ولتاژ کاری اینورتر هایتک باشد، اینورتر هایتک قطعا آسیب می بیند. و در صورتی که ولتاژ شبکه از ولتاژ تغذیه اینورتر پایین تر باشد اینورتر هایتک خطای Under-Voltage می دهد. دقت داشته باشید سایز مناسب کابل ورودی و خروجی اینورتر هایتک را با استفاده از فایل راهنمای اینورتر هایتک انتخاب کنید تا از خطرهای احتمالی در طولانی مدت جلوگیری شود.

از دیگر مطالب ما هم دیدن کنید؛
مدیریت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × یک =